ÖĞRENCİMİZ NUR AĞAOĞLU INTERNATIONAL DEVELOPMENT MANAGEMENT ŞİRKETİNDE (IDEMA) PART-TIME PROJE ASİSTANI OLARAK ÇALIŞMAYA BAŞLADI.

2022 yılı Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunu ve aynı zamanda Uluslararası İlişkiler Bölümü çift anadal öğrencisiyim. Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün staj protokolü kapsamında IDEMA – International Development Management şirketine yaptığım başvuru sonucunda yaz stajı yapmaya hak kazandım. Bu staja kabul edilmemdeki en büyük etkenin Yaşar Üniversitesi’nde geçirdiğim öğrencilik yıllarımda değerli hocalarımın da teşvikleriyle Bilimsel Araştırma Projelerinde (BAP) part-time proje asistanı olarak görev almam olduğunu söyleyebilirim. Staj dönemim boyunca sadece Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden öğrendiklerimi değil aynı zamanda mezun olduğum bölüm olan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nün özellikle kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bana kazandırdığı bilgi birikiminden de fazlasıyla faydalandım. 

 

Staj sürem bittiğinde yapılan değerlendirmeler sonucunda öğrenciliğim halihazırda devam etmesi sebebiyle Part-Time Proje Asistanı olarak görev almaya başladım. Şu anda ise Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik alanlarına yoğunlaştığım bir departmana geçiş yaptım. IDEMA’nın departmanlar arasında geçiş olanağını teşvik etmesi sayesinde yetkinliklerimi iki alanda da geliştirebilme fırsatı yakalayabiliyorum.

 

Genel olarak değerlendirmem gerekirse, okumuş olduğum bölümlerin birbirini besleyen iki alan olduğunu ve öğrencilik dönemimde çift anadal yapıyor olmamın bana kazandırdığı multi-tasking ve zamanı verimli yönetme becerilerinin iş hayatında hayat kurtarıcı bir öneme sahip olduğunu söyleyebilirim.

 

IDEMA’nın yürüttüğü projeler ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

https://idema.global/