BODRUM+ ENSTİTÜSÜ ULUSLARARASI YAZ OKULU: “CURRENT ISSUES IN INTERNATIONAL RELATIONS” (05-09.06.2023)

Bodrum+ Enstitüsü, 5-9 Haziran 2023 tarihleri arasında Bodrum/Türkiye’de “Current Issues in International Relations” konulu bir Uluslararası Yaz Okuluna ev sahipliği yapacaktır.

 

Yaz Okulu, küreselleşme, küresel yönetişim, bölgesel çalışmalar, savaş ve barış ve liberal uluslararası düzenin dağılmasına odaklanarak Uluslararası İlişkiler alanındaki güncel tartışmalar ve zorlukların derinlemesine anlaşılmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır.

 

Yaz Okulu, lisans/lisansüstü öğrencileri, araştırmacılar ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Uluslararası Güvenlik ve diğer Sosyal Bilimler disiplinlerine ilgi duyan bireyler de dahil olmak üzere her kesimden katılımcıya açıktır. Kayıt için herhangi bir ön koşul yoktur, bu da programı herhangi bir programdan öğrenciler ve katılımcılar için erişilebilir kılmaktadır.

 

Program, dünyanın çeşitli üniversitelerinden Uluslararası İlişkiler, Güvenlik, AB Dış ve Güvenlik Politikası ve Bölgesel Çalışmalar alanında tanınmış akademisyenler ve uzmanlar tarafından verilecek 21 saatlik yüz yüze İngilizce dersler içermektedir. Yaz Okulunda ayrıca akademisyenler, diplomatlar ve gazeteciler tarafından düzenlenecek iki panel de yer alacaktır.

 

Akademik programın yanı sıra, katılımcılar Bodrum’un arkeolojik alanları ve müzeleri de dahil olmak üzere zengin kültürel mirasını keşfetme ve güzel sahil şeridini deneyimleme fırsatına da sahip olacaklardır.

 

Başvurmak isteyen katılımcılar, Yaz Okulu ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirler:
https://bit.ly/3KWenC9

 

Sorularınız için: [email protected]